Podlaha v garáži je zatěžovaná vodou, solí ze silnic, váhou parkovaného vozu. Dříve se do garáže dávala pouze betonová podlaha. Dnes se nabízí celá řada materiálů - dlažba, nátěry či epoxidová pryskyřice, betonový zahušťovač, apod.

 


Všechny materiály mohou dodat garáži příjemnější vzhled, nejsou náročné na údržbu, pořídit lze různé barvy, tvary, podlahu odolnou proti chemikáliím, olejovým skvrnám, atp. Podlaha nesmí praskat a musí unést vysokou zátěž.


Přehled materiálů na podlahu v garáži

Dlažba - vyrábí se v mnoha barevných i vzorových variantách, často z vysoce kvalitního pvc, položíte ji za jeden den. Podlaha musí být před pokládkou dokonale očištěna a vysušená. Dlažba musí být odolná vůči otěru i mrazu. Lze použit dlaždice na terasy s protiskluzovou úpravou.


Epoxidový nátěr - barva vytvoří lesklý povrch, podlaha získá jednotný vzhled. Kvalitně provedený nátěr vydrží po dlouhá léta. Počítejte s náročnější aplikací, provádí se přímo na betonové podlaze. Epoxidový nátěr není odolný vůči chemikáliím. Pokud se vám vylije olej, počítejte se skvrnami.


Betonová podlaha - betonová podlaha není náročná na údržbu. Betonová podlaha lze přizpůsobit vzhledově, je vysoce odolná, pokud je vytvořena v dostatečně silné vrstvě. Výhodou je také nízká pořizovací cena.


Podlaha do např. plechové garáže musí být především bezpečná. Ideální je opatřit ji protiskluzovým nátěrem. Především v zimě pak oceníte snadnou údržbu. Povrch by měl odolávat chemikáliím. Dobře vybraná podlaha vám bude sloužit desítky let.


Nezapomeňte vždy na kvalitní podklad. Měl by být vyrovnaný a respektovat dilatační spáry objektu. Myslete nejen na funkční, ale i estetické hledisko, zejména v případě, že garáž využíváte například jako sklad či zahradní domek. Typ podlahy volte také s ohledem na typ garáže.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.