Toužíte po vzdušném místě na zahradě, kam se můžete uchýlit odpoledne s knihou nebo grilovat s přáteli? Vhodnou volbou bude zahradní altán.


K zahradě neodmyslitelně patří letní grilování a příjemná atmosféra letních podvečerů. Altán by měl být neodmyslitelnou částí zahrady rodinného domu. Poskytne přístřeší v dešti i při přímém slunci. Otázkou pak je, jak zvolit zastřešení altánu - klasickou pergolou nebo postavíte altán pod majestátný strom v zahradě?


Zahradní altán je otevřený prostor, který umožní posezení v centru přírody, ale díky střeše nemusíte řešit, zda prší nebo svítí slunce. K altánu lze umístit také krb, gril nebo udírnu. Vše potřebné ke grilování pak můžete uložit v úložných boxech či lavicích v altánu.


Nářadí ukrývejte do zahradního domku

Altán nejde použít jako úložný prostor. Pro sekačku na trávu a náčiní si pořiďte zahradní domek. V altánu jako otevřené stavbě je každá věc navíc okamžitě vidět a nepořádek je tak všem na očích. Pokud chcete altán využívat celoročně, je důležitá také izolace střechy.


Zahradní altán může mít mnoho podob. Buď si jej vyrobíte svépomocí nebo si jej necháte vyrobit na míru, případně si pořídíte hotovou stavebnici. Firma, která vám dodá altán, zpravidla může zajistit také montáž a dopravu. Altány pak mají nejčastěji půdorys kruhový, osmi nebo šestiúhelníkový. Rovněž si lze altán vybrat podle toho, zda má být umístěn v zahradě na stálo nebo jej budete na zimu uskladňovat na suchém místě.


Kovový altán

Tvoří jej ocelová konstrukce, jsou velmi propracované a odolají větru i nepříznivému počasí. Kovový altán lze skrýt pod pergolu. Je nenáročný na údržbu, má snadnou montáž i demontáž.


Dřevěný altán

Vyrábí se nejčastěji ze smrkového dřeva. Dřevěný altán je velmi oblíbený a nabízí mnoho tvarů a podob. Je vhodný k selským stavením, chatám a chalupám.

 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.