zahradní domek

 

Víte pro které zahradní stavby je potřeba mít stavební povolení a kdy stačí jen ohlášení stavby? Stavební povolení je potřeba u větších staveb a u rekonstrukce bytu, pokud zasahujete do nosných stěn.


Kdy je potřeba stavební povolení

  • Rodinné domy nebo chaty do 150 m2 - zde není stavební povolení potřeba. Stavba se pouze příslušnému stavebnímu úřadu ohlašuje. Stavba může mít maximálně 2 nadzemní patra, podkroví a sklep.
  • Rodinný dům nebo rekreační objekt s rozlohou nad 150 m2 - chcete-li si pořídit rodinný dům nebo chalupu s rozlohou více než 150 m2, pak se bez stavebního povolení neobejdete. Stavební povolení se uděluje na základě řízení.
  • Zahradní domek, domek na nářadí - zde není nutné stavební povolení, ani ohlášení stavby. Je důležité požádat si o územní rozhodnutí nebo územní souhlas. Stavebník musí rovněž ohleduplně postupovat vůči sousedům. Za svůj zahradní domek plně zodpovídá.
  • Pergola - obejdete se bez stavebního povolení i bez ohlášení stavby. Pergola rovněž nesmí překážet sousedům.
  • Zimní zahrady a skleníky - Zimní zahrady a skleníky s rozlohou do 40 m2 a 5 m výšky nepotřebují stavební povolení, ani ohlášení stavby.
  • Garáže nad 25 m2 - větší garáže nad 25 m2 podle § 104 odst. 1) d) stavebního zákona č. 183/2006 Sb. (novela 2013) vyžadují ohlášení stavebnímu úřadu. Formulář ohlášení je přílohou č. 8 vyhlášky č. 503/2006 Sb.


Nejste-li si jisti, zda se vás týká nutnost ohlášení či stavebního povolení stavby, je lepší konzultovat vše s příslušným stavebním úřadem, který vás rovněž informuje o místních poměrech a podmínkách pro nově vznikající stavby. Rovněž vám pracovníci sdělí, jaké je potřeba předložit dokumenty.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.