Zahradní domky nabízí všestranné využití. Aby v zahradě skvěle zapadly, nechte je obrůst zelení.


Zahradní domek obrostlý zelení

Popínavé rostliny mohou obrůst celý zahradní domek. Popínavé rostliny dodají domku romantický nádech, je potřeba je však pravidelně zastřihávat či tvarovat, aby nerostly svévolně. Zahradní domek často umisťujeme na konec zahrady. I zde by měl být alespoň částečně maskovaný zelení.


V záplavě květin

Další variantou, jak můžete sladit zahradní domek se zahradou, je nechat obrůst jeho okolí květinami. Skvělé budou růže i jiné vyšší rostliny, například kosatce, tulipány a další cibuloviny. Nezapomeňte na přístupovou cestu k domku.


Výhody zahradního domku:

  • levné řešení
  • rychlá montáž
  • přizpůsobivý vzhled
  • obyvatelný zahradní domek


Pokud využíváte zahradní domek jako obyvatelnou chatku, i jeho okolí je potřeba vyzdobit květinami, zajímavým živým plotem. Květináče a truhlíky můžete umístit i do okna domku. Zahradní domek musí být praktický, ideálním materiálem je dřevo. Velikost, design a materiál přizpůsobte právě velikosti a uspořádání zahrady. Pokud bude dům sloužit k přespání, je potřeba mít do něj také přívod elektřiny, případně vody.


Ateliér v zátiší

Dřevěný zahradní domek větších rozměrů můžete využívat jako pracovnu či ateliér, v souladu s přírodou. Velká okna vám umožní sledovat zátiší zahrady. Nezapomeňte tedy na dostatek květin, úhledně posekaný trávník. Bude se vám lépe pracovat. Zahradní domek je užitečným pomocníkem také na úklid zahradního náčiní, sekačky na trávu, pro úklid nepotřebných sezónních hraček. Podle toho volte jeho velikost. Nářaďový zahradní domek obrostlý zelení nebude vypadat na první pohled jako rušivý prvek zahrady.

Chcete-li si pořídit zahradní domek, můžete využít montované stavebnice, které ukotvíte pomocí zemních vrutů nebo je jednoduše postavíte na rovnou betonovou, asfaltovou desku nebo dlaždice.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.