Motorová kosa neboli křovinořez nám usnadní práci, když je potřeba vysekat vysokou trávu, kopřivy a špatně přístupná místa.


Jak správně pracovat s křovinořezem?

Motorová kosa je vybavena řeznými kotouči a strunou. K vysekání vysoké trávy využívá křovinořez strunu, která je navinutá na strunové hlavě. Křoviny lze sekat díky ozubeným kotoučům. Pohon kosy je zajištěn elektrickým nebo benzínovým motorem. Stroj zavěšujeme na záda nebo na rameno a ovládáme pomocí řídítek.

Postup práce s křovinořezem

  1. Nejprve zkontrolujeme, zda kosa umožní bezpečný provoz.
  2. Využíváme žací pohyb zprava doleva, postupujeme v jednotlivých krocích směrem dopředu.
  3. Při sečení vysoké trávy sekáme ve dvou směrech. Nejprve směrem doprava horní část travin a poté směrem doleva spodní část.
  4. Velké rovné plochy vysekáváme křovinořezem nejlépe tvorbou pomyslných čtverců.
  5. Sečení ve svahu není s křovinořezem nijak náročné. Nejprve posekáte jeden pás svahu, pak se s kosou vrátíte a posekáte zbylou část rostlin.
  6. K vyžínání křovin v blízkosti překážek, jako jsou dřevníky, stromy, pergoly, atd., použijte žací strunu. Ochranný kryt kosy veďte těsně kolem překážky, pomůže vám v orientaci.
  7. Z trávy a křovin je třeba vytáhnout větve, velké kameny a další možné překážky.
  8. V okruhu deseti metrů se nesmí pohybovat další osoby, aby nedošlo k jejich zranění. Stejně tak udržujte přiměřenou vzdálenost od aut, oken. Benzín a další pomůcky mějte na dosah do tří metrů od místa, kde pracujete.
  9. Nikdy nepracujte sami a vždy dbejte na to, aby byla ve vaší blízkosti další osoba, která vám v případě zranění křovinořezem poskytne okamžitou první pomoc.
  10. Používejte ochranné pomůcky jako jsou ochranné brýle, helma, rukavice, pracovní boty s kovovou špičkou.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.