Terénní úpravy jsou stejně důležité, jako samotná stavba domu.


Než se pustíte do úpravy terénu

Na úpravy terénu je potřeba myslet už před počátečními výkopovými pracemi. Myslete na to, že bude potřeba vybudovat žumpu či jímku, zvážit, zda chceme bazén nebo jezírko. Krokem číslo jedna jsou pak výkopové práce, které jsou spojeny s vedením sítí. Důležitým krokem je naplánování kam umístit sejmutou ornici v průběhu úprav.

 

Zeminu hned neodvážejte

Zeminu není nutné ze stavby hned odvážet. Ornice je velmi důležitá, má velkou hodnotu a je chybou ji znehodnotit. Zemina a s ní spojen úpravy terénu pomohou vytvořit příjemné okolí domu. Ne každý chce mít kolem domu beton. Než dosáhnete vysněného terénu a upravené zahrady s bazénem kolem domu, nějakou dobu to trvá.


Co je potřeba zohlednit před terénními úpravami

Než se pustíte do úpravy terénu okolo domu, je potřeba si zodpovědět několik otázek:

  • Je nutná drenáž?
  • Chci jezírko nebo bazén?
  • Kde bude dlažba a vjezd do garáže?


Je vhodné se obrátit na odborníky, kteří zpracují vaši představu o vzhledu zahrady a také na odborníky, kteří provedou terénní úpravy pomocí těžké techniky.


Co je důležité

Při úpravě terénu je důležité nejprve vybudovat příjezdové cesty k domu, vjezdu do garáže nebo pod přístřešek. Kvalitní cesty jsou složeny ze dvou základních vrstev a dlažby, proto je řešením využít odbornou firmu, která používá těžkou techniku. Terénní úpravy u větších pozemků mají vycházet především z návrhu architekta. Pokud budujete jezírko nebo bazén, je potřeba začít jejich výkopem. po zarovnání terénu můžete začít s budováním pěšin, můžeme použít dlažbu, ale nemusíme.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.