Zahrada nabízí mnoho možností využití. Pro odkládání zahradní techniky a nářadí se vám bude hodit zahradní domek. Podle čeho jej vybrat?


Podle účelu

Než se pustíte do hledání správného zahradního domku, zvažte, na co jej budete skutečně využívat. Nabídka na trhu je opravdu široká a zatímco některé typy domků jsou čistě jen na odkládání věcí, některé mohou nahradit malou obytnou chatičku.


Podle velikosti

Jakmile máte jasno, na co budete domek potřebovat, je potřeba vybrat jeho velikost. Pokud bude sloužit pouze jako skladiště, udělejte si seznam toho, co vše v něm budete skladovat. Budete mít v dřevěném domku jen sekačku a křesílka? Nebo kolo, lyže, krabice s hračkami, gril a bazénovou techniku? Podle toho si snadno zvolíte vhodnou velikost domku.


Podle materiálu

Už víte, na co a jak velký domeček potřebujete, takže teď musíte vybrat materiál. Můžete si vybrat plast, plech nebo klasický dřevěný domek. Plechové a plastové zahradní domky poslouží pouze na nářadí, chcete-li mít domeček obytný, pak volte jednoznačně dřevo.


Dřevěné zahradní domky

Dřevěné zahradní domky nebudou v zahradě působit jako pěst na oko, ale naopak se rázu zahrady přizpůsobí. Důležité je také nepodcenit údržbu domku. Pravidelně na něj aplikujte ochranný nátěr, který pomůže ochránit domek před nepříznivým počasím a především před vlhkostí, dřevokaznými houbami a plísněmi. Toto vše rapidně snižuje životnost domku. U domečků na zahradu nad 25 m2 je potřeba mít stavební povolení. U ostatních staveb se neobejdete bez ohlášení stavby. Vyhnete se tak nepříjemnostem ze strany úřadů i sousedů.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.