Všechny kovové prvky v zahradě potřebují čas od času náležitou péči. Platí to jak pro malé předměty, tak pro zahradní domky či pergoly.


Renovace menších kovových předmětů

Nejen kovový přístřešek pro auto, ale také pergoly a zahradní nábytek vyžadují péči. To však platí také pro drobné kovové věci jako jsou plot, poštovní schránka či stará konev. Před samotným nátěrem zbavte věci rzi. Smeťte veškerý prach a nečistoty. Nátěr nanášejte válečkem nebo štětcem ve dvou vrstvách se 6 hodinovým odstupem.


Renovace větších kovových předmětů

V zahradě jsou nedílnou součástí také hliníková pergola, přístřešek pro auto. Pokud již mají starý, oprýskaný povrch, je potřeba je rovněž zbavit starého nátěru. Pečlivě jej obruste bruskou nebo smirkovým papírem. Na perfektně odmaštěný a suchý povrch naneste barvu ve zvoleném odstínu. Předtím se ujistěte, že má pergola stále pevnou konstrukci, zvažte, zda není načase koupit novou.


Zahradní nábytek natřete jednou za pět let

Pokud natíráte zahradní nábytek, stačí jej renovovat jednou za pět let. Stejná doba platí i pro kovové ploty. Stačí obrousit oprýskané části a případně odstranit rez. Jako první zvolte antikorozní nátěr, který zvýši přilnavost povrchu a chrání kovové části před rezivěním. Pokud natíráte vrata garáže nebo jinou souvislou plochu, můžete barvu aplikovat nástřikem.


Podmínky pro natírání kovových prvků

Aby byl kovový nátěr opravdu kvalitní a odolný, musíte dodržovat několik podmínek. Venkovní teplota by měla být 10-20 stupňů Celsia. Rovněž by neměl být podklad příliš rozpálený nebo naopak studený. V létě natírejte kovové předměty brzy ráno nebo v podvečer. Vlhkost vzduchu nemá přesáhnout 70%. S výběrem vhodného nátěru vám pomohou pracovníci ve specializovaných prodejnách.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.