Novostavba vyžaduje široké spektrum výkopových prací. Kromě kopání základů či terénních úprav je potřeba připravit drážky pro inženýrské sítě.


Přivádění sítí do domu

Chcete-li do stavby přivést vodu, elektřinu, plyn, telefon, odpady nebo kanalizaci, je potřeba provést výkopové a zemní práce. Mnoho věcí zvládnete svépomocí, ale je lepší si objednat specializovanou firmu, která používá těžkou techniku nebo minibagr.


Jak probíhají výkopové práce

Elektroinstalaci, rozvody a přípojky je potřeba řešit jakmile začneme kopat základy rodinného domu. Nejprve je potřeba získat potřebná povolení od správce sítě. Odbornou firmu je vhodné si najmout alespoň měsíc předtím, než chcete výkopy realizovat. Provedení výkopových prací na klíč trvá jeden či více týdnů. Práce se provádí na základě povolení správce sítě a projektové dokumentace. Vždy záleží na stavu a typu půdy a rozsahu realizovaných prací. Konkrétní informace vám podají pracovníci odborné firmy.


Dokumenty

Projektová dokumentace je to nejdůležitější. Obsahuje důležité informace o všech možných komplikacích. Projekt může obsahovat také informace o geotechnických poměrech. Tato otázka se řeší zejména pro výkopy bazénu, jezírek nebo základů domu. V projektu investor najde veškeré informace o tom, které správce sítě musí oslovit a rovněž musí zajistit povolení k výkopu.


Co s přebytečnou zeminou

Co dělat s nadbytečnou zeminou? Můžete si zajistit odvoz zeminy odbornou firmou nebo ji použijete na úpravy terénu poté, co dostavíte dům i bazén. Likvidaci zeminy je potřeba zvládnout podle platné legislativy. Odborná firma má s tímto zkušenosti, rovněž zeminu odveze na nákladních vozech kontejnerového typu snadno a rychle. Zpravidla se odváží nepotřebná hlušina, ornice se využívá pro modelaci terénu zahrady a pěstování rostlin.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.