Stavba domu je časově i finančně náročná. Rozhodně se nehodí za to ji podcenit. Mnoho investorů využívá léto a podzim pro dodělání hrubé stavby domu.

 

Dobré základy jsou základ

Nejdůležitější jsou vždy dobré základy rodinného domu. Základy přenáší veškerou hmotnost domu na jeho podloží, jejich správné provedení je proto více než důležité. Kvalitním podložím mohou být také základové pásy, u problematičtějšího terénu je lepší provést výkopové práce a vybudovat betonovou základovou desku. Důležité je dodržet projektovou dokumentaci.


Stěny, stropy a balkony

Poté, co máte připraveny základy, je možné začít stavět hrubou stavbu. Ta zahrnuje veškeré nosné i obvodové zdi, stropy, ale i lodžie či balkony. Je vhodné používat stavební konstrukce z jednoho materiálu. Nedílnou součástí je také nosná konstrukce střechy, včetně krytiny a také komín. Nezapomeňte také na okna a dveře, které nejenže stavbu izolují, ale ochrání i před zloději.


Přestávka v zimě není nutná

Nedočkavé stavaře přes zimu odrazují nízké teploty. U některých materiálů hrozí praskliny či dokonce rozpraskání v mrazu. Dají se používat speciální malty, které umožní stavět i v mrazech až do -5 stupňů. Hotovou stavbu je potřeba nechat tzv. vymrznout. Mezitím můžete na podzim provádět úpravy terénu.


Úpravy okolí domu

Poté, co je dům postaven a zastřešen, je na čase pustit se do úprav zahrady. Použijete k tomu ornici, kterou jste před začátkem stavby sejmuli a uložili na pozemku. Pro nepotřebnou hlušinu si sjednejte odvoz zeminy. Přes zimu zemina stihne slehnout a na jaře se můžete pustit do sázení kytiček, stromů a keřů a také do zakládání trávníku.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.