Jaro je ideálním obdobím na úklid. Je nejvyšší čas projít kumbál, garáž i sklep a vytřídit všechny nepotřebné věci.


Jak se zbavit nepotřebných věcí?

V prvé řadě proberte sklep i garáž a roztřiďte si věci na to, co ještě můžete použít a co už ne. Použitelné věci dejte třeba do bazaru, darujte charitě. Staré rozbité věci vyhoďte do nejbližší sběrny odpadů. Rovněž si můžete objednat kontejner.


Jak zbytečně nezaplňovat garáž?

Pamatujte si, že plechová garáž je primárně určena na parkování vozu. Neskladujte v ní zbytečně mnoho věcí. Nakupujte kvalitní výrobky z materiálů, které se dají poději případně předělat. Například nábytek z masivu můžete časem přebrousit a natřít jinou barvou. Starý nábytek z dřevotřísky se hodí leda tak na vyhození.


Ukliďte si i nářadí

Slouží-li vaše montovaná garáž jako dílna, pak je potřeba uklidit si i nářadí. Pokud jste to neudělali na podzim, odstraňte z něj nečistoty. Drobné nářadí si uložte do boxu, větší kusy můžete pomocí závěsných systémů pověsit na stěny garáže. Sekačku na trávu prohlédněte a také ji případně odvezte do servisu.


Sezónní věci patří do boxu

Úklid garáže nepodceňujte. Drobné a sezónní věci uložte do boxu, které si nezapomeňte popsat. Pokud skladujete v garáži pneumatiky, dodržte pravidla správného skladování, aby vám sloužily déle, než jednu sezónu. Samostatné pneumatiky skladujte vedle sebe, celá kola položte na sebe. Jednou za měsíc kola otáčejte, čímž zabráníte deformaci pláště. Po každém sejmutí kol je nejprve opláchněte, zbavte drobných kamínků a nečistot. Zkontrolujte před nasazením stav běhounů, asymetričnost kol, i hloubku dezénu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.