Toužíte po možnosti o víkendu odjet z ruchu města do přírody? Pokud chcete koupit zahradní domek nebo chatu, je to skvělá investice.


Jak najít pozemek?

Toužíte-li po obytném zahradním domku, pak počítejte s tím, že vybrat vhodný pozemek vám může pár týdnů trvat. Když najdete pozemek, který je plný zeleně, na klidném místě a za výhodnou cenu, nejprve si jej řádně prověřte. Nikdy nevíte, co vám může stavbu zahradní chatky zkomplikovat.


Vydejte se na katastrální úřad

I když vám bude realitní makléř stále vnucovat informaci, že se jedná o stavební pozemek, pravda to být nemusí. Totéž platí o inženýrských sítích. Pokud chcete ke svému zahradnímu domku přivést elektřinu či vodu, zabudované inženýrské sítě vám práci značně usnadní. Na katastrálním úřadě rovněž zjistíte, zda není dům zatížen břemenem nebo exekucí.


Zkontrolujte územní plán v místě, kde se nachází pozemek

Máte přesnou představu o svém novém dřevěném zahradním domě? Ujistěte se, ještě dříve, než jej na pozemek postavíte, zda splňuje všechny podmínky výstavby. Problém můžete mít v zahrádkářské kolonii, kde musíte dodržet určité parametry jako je výška domku, tvar a sklon střechy. Důležité jsou i vzdálenost od hranice pozemku a procentuální velikost zastavěné plochy.


Další parametry, které o pozemku rozhodnou:

Další parametry, které vás mohou od koupě pozemku pro zahradní domek mohou odradit, například svažitost pozemku, zda je možno umístit na domek či pozemek solární panely, bazén, ale důležité je také to, na jakou stranu je orientován pozemek. Ideální orientace je na jih. Problém může představovat nízká cena, například když se pozemek nachází v záplavové oblasti.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.