5.4.2017

Dřevo patří do zahrady v jakékoliv podobě. Můžete jej použít na terasy, pergoly i plechové zahradní domky...


Dřevěné stavby

Dřevěné materiály zažívají v zahradách velký návrat. Dřevěné zahradní chaty a domky, terasy či altány nám pomohou ukrýt se do příjemného stínu nebo před deštěm při pobytu v zahradě. Dřevěné domky mohou plnit funkci úložného prostoru či prostoru pro zahradníka. Praktické zahradní domky mohou mít malou terasu s pergolou či s přístřeškem na dřevo.


Hotové řešení či řešení na míru

Zahradní domky si můžete pořídit jako hotovou, sériově vyráběnou stavebnici nebo také jako řešení na míru vaší zahradě. Zvolit si můžete velikost, typ střechy, střešní krytiny i osazení oken a dveří či příslušenství.


Ukotvení je důležité

Praktickou otázkou je to, jak dřevěný zahradní domek ukotvit. Dřevěné části domu nepokládejte přímo na zem, ale je vhodné vybudovat základové patky, pásy či desku. Je potřeba provést příslušné výkopové práce, odklidit zeminu, případně srovnat terén. Skvělou a rychlou metodou je využití zemních vrutů, které pomohou i při nerovném terénu. Je potřeba si však spočítat, jako zátěž vybrané vruty unesou. Připočítat musíte hmotnost stavby i nábytku či osob, které zahradní domek užívají.


Nezapomeňte na správnou péči

Dřevo je přírodní materiál, který musí odolat vodě, sněhu, ale i silnému větru a sluníčku. Je proto potřeba mu věnovat náležitou péči. Poté, co si domeček na zahradě postavíte, natřete ho ochranným nátěrem s fungicidy. Ochráníte tak dřevo mimo jiné před dřevokaznými houbami a hmyzem, prodloužíte jeho životnost.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.