10.4.2017

Vrata jsou nepostradatelnou součástí montované haly a jejich návrh musí vycházet z konkrétních podmínek.


K čemu vrata slouží?

Vrata montované haly mohou sloužit k zajištění transportu, průjezdu vozů, převozu materiálu. Je potřeba znát konkrétní parametry a technické řešení. Dříve se používala průmyslová dvoukřídlá vlysová vrata. Dnes jsou v oblibě sekční vrata do šířky 7 m a výšky až 5,5 m.

 

Vrata musí být správně nadimenzována

Montované skladové haly jsou využívány určena zpravidla pro stálý provoz. Je potřeba určit, jak velké vozy a materiál budou halou přepravovány. Rozměr vrat je proto potřeba správně nadimenzovat s dostatečnou rezervou. U kamionů, které k hale pouze couvají stačí vrata do 3 m šířky, tam kde budou kamiony do haly vjíždět jsou vhodné rozměry 4,5 - 4,7 m a výška 4,2 metru.


Jaké druhy vrat se používají?

Nejčastěji se využívají sekční průmyslová a garážová vrata. Ty lze použít pro zateplené i nezateplené montované haly. Další variantou jsou boční sekční vrata, rolovací garážová a průmyslová vrata a také výklopná nebo posuvná.


Proč použít sekční garážová vrata?

Sekční vrata jsou nejpoužívanějším řešením. Nezabírají žádný další prostor, také mají výborné tepelné a izolační vlastnosti. Jejich manipulace je velmi jednoduchá, povrchové materiály nejsou nijak náročné na údržbu. Vrata jsou v každé fázi otevírání maximálně bezpečná. Obrovskou výhodou je zvýšená odolnost proti vniknutí cizích osob. Váš majetek je tak naprosto ochráněn před zloději. Vybrat si můžete nejrůznější design, barvy a tvary. Materiál vrat nekoroduje a lze je ovládat pomocí dálkového ovládání nebo stiskem tlačítka u vrat.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.