11.4.2017

Zahradní domek je nepostradatelnou součástí zahrady. Vylepší prostředí zahrady a poskytne úložný prostor.


Stavba zahradního domku

Stavba zahradního domku není nijak náročná. Pokud nechcete utrácet svůj drahocenný čas stavbě domu od základů, kupte si hotový dřevěný zahradní domek. Ten vám ušetří celou řadu starostí. V zahradě ho můžete mít již za pár hodin. Menší zahradní domek si můžete přivést až domů sami, větší modely vám doručí firma.


Je potřeba impregnace

Než se pustíte do skládání dřevěného zahradního domku, zvažte, zda není potřeba ho nejprve naimpregnovat. Pokud ano, proveďte impregnaci ochranným nátěrem dříve, než dům smontujete dohromady. Vyberte si silný a odolný lazurový nátěr. Vybrat si můžete také barvu domku. Pokud se nechcete o domek starat, pak zvolte plechový zahradní domek.


Přemýšlejte nad podkladem

Kromě nářadí je potřeba připravit i podklad pro domek. Ideální je štěrkové podloží nebo zámková dlažba. Dřevěný dům nepokládejte na hlínu či vlhkou půdu, snadno by vám začal hnít. Použít můžete i dřevěný rošt a oddělit jej asfaltovou lepenkou.


Směle do montáže domku

Pokud si montujete dřevěné domky a zahradní chaty svépomocí, postupujte přesně podle návodu výrobce. Rozdělte si dřevo na podlahu, boční stěny, střechu a samotnou kostru domku. Dům rychle a správně postavíte ve dvou lidech. Pokud vám nějaký díl nesedí, rozhodně jej nenasazujte násilím. Na stavbu používejte jen nářadí a nástroje uvedené v manuálu od výrobce. Postavit zahradní domek je velmi užitečným pomocníkem. Můžete si jej umístit kdekoliv do zahrady, ideálně tak, abyste na něj neustále viděli.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.