27.4.2017

I zahradní domek jako účelová stavba může být atraktivní a zároveň užitečný prvek vaší zahrady. Čím máte menší pozemek, tím pečlivěji zvažujte jeho nákup.


Čas vynaložený k nákupu se vám vrátí

I ten nejmenší zahradní domek je několika tisícikorunová investice. Než se rozhodnete pro konkrétní typ, projděte si všechny nabídky výrobce či prodejce. Na internetu najdete různé fotografie, nákresy i konkrétní údaje. Máte-li možnost si konkrétní model prohlédnout osobně, je to velké plus.


O co se při nákupu zajímat?

Pokud kupujete domek na nářadí, je potřeba se zajímat o několik parametrů, jako je rozměr domku. Zajímat by vás měly nejen půdorys, ale také kolik místa zabere domek na pozemku, kolik potřebujete místa na nářadí. Rovněž by vás měl zajímat typ střechy, zda má domek okna, jaké jsou dveře, jaký typ podlahy a zda je součástí dodávky. Z hlediska údržby by vás měl zajímat materiál.


Cena již od...

Výrobci zahradních domků se snaží nalákat zákazníky výhodnými cenami. Nejnižší částka vypadá hezky, nechte si však spočítat kolik vás bude stát montáž a doprava. Nejlevnější plechové zahradní domky mívají jen malé množství doplňků.


Doplňky zahradního domku

Při nákupu zahradního domku jsou důležité některé doplňky. Přesah ochrání domek před nepříznivými povětrnostními vlivy, boční přístřešek můžete použít na uskladnění dřeva. Vybrat si můžete i různé typy střešních krytin, nejčastěji asfaltovou lepenku, ale chybu neuděláte například zelenou střechou. Důležité jsou okapy, které je potřeba přikoupit. Kotvení domů je možné pomocí základové desky. Součástí mohou být také regály nebo si je objednáte na míru.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.