2.5.2017

Starat se i o malou zahrádku nemusí být se špatnými nástroji žádný med. Kvalitní náčiní by mělo být to první, co by si měl obstarat každý zahrádkář do svého zahradního domku.


Zkracování trávníku

Vizitkou každé zahrady je trávník. Chcete-li dosáhnout hustého zatravnění, sekání dvakrát ročně rozhodně nestačí. Pravidelné zastřihávání je zde nezbytné. Pří velkém vzrůstu trávy použijte kosu, pokud jsou stébla vysoká jen pár centimetrů, vystačíte si se sekačkou. S tou se ale nedostanete do rohů a mezi záhony. K tomu je dobré mít po ruce strunovou sekačku. Ta je k prostřihu menších ploch ideální. Posekanou trávu pak nemusíte vyhazovat, mnohem lépe se zužitkuje v kompostu. Veškeré potřebné nářadí pohodlně uschováte v zahradním domku.


Nezbytné zavlažování

Aby se vám tráva nevysušila, je nutné zajistit si zavlažování. Jsou zahrádkáři, kteří stále nedají dopustit na konev, ale mnohem jednodušším řešením je koupě zahradní hadice s nástavci. Dbejte na to, aby byla hadice dostatečně dlouhá a dokázala pokrýt veškerou zahradní plochu. Podle zvoleného nástavce může hadice stříkat silný proud nebo vodu pouze rozprašovat. To je vhodné hlavně při zalévání květin a zeleniny. Silný proud by je nenávratně poškodil. Hadice v zahradním domku či garáži pověste a přehledně uložte.


Tradičnější náčiní

Je dobré si na zahradu pořídit moderní techniku, ale ani dnes se pěstitelé neobjedou bez tradičního nářadí jako jsou rýč nebo motyka. Jinak se vám půda bude kypřit špatně. Pokud vaši zahradu lemuje živý plot, jsou potřeba i nůžky. Nůžky na živý plot mohou být klasické nebo elektrické. Elektrické nůžky jsou velkým pomocníkem, jelikož nejsou vhodné pouze k zastřihávání živého plotu, ale také větví ovocných stromů.


Domek pro nářadí

Veškeré nářadí se dá schovat do garáže, ale pokud to z nějakého důvodu nejde, je dobré si postavit skříň nebo ještě lépe zahradní domek pro nářadí. Je lepší postavit větší konstrukci, aby se dovnitř vlezla i objemná sekačka.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.