9.5.2017

Montované haly jsou hlavně v průmyslovém sektoru velice populární nejen pro svou nízkou cenu, ale i pro jednoduchou a rychlou montáž.


Ocelová kostra

Hlavně u větších hal se jako stavební materiál používá ocel. Ocel je všeobecně známá pro svou nepoddajnost a vysokou odolnost. Takováto konstrukce, je-li dobře uchycena, vydrží i dlouhodobý nápor nárazových větrů. Pro samotné uchycení se používají betonové patky, ale lze využít i speciálních zemních vrutů. Opláštění tvoří převážně plechové sendvičové panely, které jsou velmi dobrými tepelnými i zvukovými izolanty.


Vnitřní výbava

Zařízení interiéru se odlišuje podle toho, k čemu se hala používá. Obvykle se tyto konstrukce nestaví pouze na půl sezóny, takže minimálně topení a osvětlení je v montovaných halách obvyklým standardem. O vytápění se starají převážně přenosné teplomety. I když jsou haly kvalitně zaizolované, v našich podmínkách by to v zimních měsících nestačilo. Světelnými zdroji nejsou pouze okna, ale i zářivky. V poslední době se využívá k tomuto účelu i LED osvětlení.


Hlavní účel

Primárně se montované haly používají hlavně v průmyslové výrobě, ale často také fungují jako skladiště, letecké hangáry či supermarkety. Tyto konstrukce lze ale používat i mnohem kreativněji. Mnoho sportovišť není postaveno tradiční cestou, ale smontováno. Dají se tedy kdykoliv zase složit zpátky do náklaďáku. Samostatnou kapitolou jsou pak montované administrativní budovy. Jsou levné, rychle sestrojené a zaručují dostatečný komfort pro práci úředníků.


Není to novinka

Montované skladové haly nejsou fenoménem posledních let, ale spíše desetiletí. I když ze začátku sloužily hlavně v průmyslu, v současnosti je využívají i v jiných sektorech. Jejich obliba spočívá hlavně v mobilitě. I velkou halu lze složit a rozložit velice rychle a posléze přemístit kam je libo.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.