10.5.2017

U většiny rodinných domů najdete garáž. V současnosti se ale nemusí jednat pouze o cihlové domky, ale i o konstrukce z plechu.


Levná alternativa

Plechové garáže jsou levné a proto také poměrně populární. Nemyslete si ale, že když stojí pár tisíc, jedná se o nějakou popelku. Nemají samozřejmě takovou odolnost jako garáže klasické, ale vynahrazují to jinými vlastnostmi. Jednou z nich je mobilita. Garáže z plechu se dají totiž snadno rozmontovat a jednoduše převézt z místa A do místa B. Kvůli pár plechům si nemusíte půjčovat žádný velký vůz, stačí obyčejná dodávka. Pokud vám bude vadit vzhled plechu, můžete sáhnout hlouběji do peněženky a pořídit si montovanou garáž s omítkou, kterou od té tradiční takřka nerozeznáte.


Víceúčelové konstrukce

Stejně jako zděné garáže i jejich plechové varianty mohou plnit více funkcí. Kromě parkování se dají používat i jako skladiště nebo po drobné přestavbě i jako dílna pro kutily. V takovém případě ovšem může dělat problémy teplota, která se v zimě často drží pod nulou. Nechcete-li ve své nové dílně protopit poslední peníze, určitě byste měli investovat do zateplení. Plechová garáž se totiž dodává nezateplená.


Čím zateplit

Nejběžnějším tepelným izolantem pro garáže je rozhodně polystyrén. Je levný a poměrně snadno se s ním pracuje. Obložení garážového interiéru se připevňuje montážní pěnou nebo lepidlem. Musíte být ale pečliví, jelikož polystyrén má tendence se časem sloupávat. Efektivnějším, ale finančně náročnějším řešením, je obložení garáže z venku. Zde je nutné na nalepený polystyrén natáhnout i strukturovanou omítku. Tuto práci ale raději přenechejte odborníkům.


Výhodná koupě

Koupě montované garáže se rozhodně vyplatí. A je vcelku jedno, jakou funkci bude zastávat. Budete-li ji ale používat jako dílnu nebo skladiště, měli byste uvažovat o zateplení. V zimě to určitě uvítáte.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.