22.5.2017

Uskladnění zahradního nářadí bývá mnohdy problém, zvlášť když chybí garáž.


Důležitá je velikost

Trn z paty vám může pomoci vytrhnout zahradní domek. Jedná se o jednoduchou stavbu, která v menším provedení slouží výhradně pouze jako skladiště pro zahradní náčiní, respektive bazénové příslušenství. V případě, že potřebujete uskladnit i sekačku, případně zahradní traktor, rozhodně sáhněte po větších rozměrech. Navíc velký nářaďový domek není vhodný pouze k uskladnění věcí, ale může sloužit i pro přespání. Záleží samozřejmě na vnitřním vybavení.


Z různých surovin

Do zahrady se nejlépe hodí dřevěný domek. Konstrukce může být postavena z dřevěných panelů nebo mít podobu srubu. Podloží by měla tvořit betonová základna, do které se domek usadí. Hojně využívané jsou i plechové domky. Jsou levnější a nepotřebují žádnou údržbu. Nejsou však tak líbivé jako dřevěné varianty a do prostředí zahrady nemusí vždy zapadnout. Jsou také poměrně lehké, tudíž se musí pevně ukotvit. Obdobné vlastnosti mají i domky z plastu. Jejich velkou výhodou je, že se nebudete muset zdržovat s vyřizováním stavebního povolení.


Stavba

Pokud se rozhodnete pořídit si domek v obchodě, nečekejte žádnou velkou dřinu. Prefabrikované stavebnice jsou vyrobené tak, aby je dokázal sestavit každý. I lidé, kteří nikdy nic podobného nedělali. V případě, že si chcete na zahradě postavit svůj vlastní domek, měli byste vždy zvolit za stavební materiál dřevo. Snadno se shání a dobře se s ním pracuje. Stavět svépomoci plechovou konstrukci je mnohem složitější a navíc pozinkované plechové díly jsou dražší než dřevěné desky.


Víceúčelová konstrukce

Zahradní domky jsou rozhodně užitečné. Nemusí se zákonitě používat pouze jako skladiště, ale mohou fungovat i jako dílny. Na zahradě jsou neustále potřebné různé úpravy a opravy, které se alespoň z části mohou realizovat v nitru zahradního domečku.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.