13.6.2017

Líbila by se vám oáza plná zeleně, s pergolou, zahradním domkem a bazénem? Každý z nás má jiné požadavky a proto je potřeba v každém případě zahradu pečlivě plánovat.


Nespěchejte

Rozhodně při plánování zahrady nikam nespěchejte. Pokud špatně naplánujete umístění skleníku, bazénu či zahradního domku, můžete později litovat. Určitě se nejprve zamyslete nad tím, co chcete v zahradě mít, co od ní očekáváte. Rovněž vezměte v potaz, do jaké míry jste omezeni prostorem. Posledním faktorem je kolik chcete utratit peněz.


Jak sladit styly

K moderní stavbě se jistě nehodí romantické vesnické zákoutí. Vzpomeňte si jak samotný styl vašeho domu ovlivnil výběr nábytku. Podobně pak přistupujte ke své zahradě. Snažte se užít materiály, které s ní ladí. Například dřevěný zahradní domek, dřevěnou pergolu nebo naopak použijte hliníkové konstrukce. V potaz berte také terénní úpravy, ale i stavby jako jsou pergola, dětské hřiště, altánky a další.


Navrhněte si zahradu

Vše si tužkou nakreslete. Nevadí, pokud nejste zdatní malíři. Stačí jednoduché náčrtky, abyste věděli, kam chcete záhon, bazén, plechový zahradní domek, kde bude skleník nebo terasa. Pokud máte plány projektové dokumentace nebo katastrální plánek, nemusíte si složitě malovat půdorys.


Máte jasno?

Máte jasno, jak bude vaše zahrada vypadat? Pak můžete začít s realizací. Nejprve odstraňte staré rostliny, případně odvodněním pozemku, budováním zídek a cest a také technickým záležitostem. U staré zahrady je také potřeba kácet stromy, které jsou nebezpečné, není pro ně využití nebo jsou skutečně staré a nemocné. Pak je čas na kultivaci půdy a trávníku. Odplevelte jej, ošetřete chemicky, provzdušněte a dosijte novými semeny.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.