14.6.2017

Na zahradách se běžně nevyskytují pouze obligátní skleníky, ale i stejně užitečné domky na nářadí.


Přirozený vzhled

Nejběžnějším materiálem, který se používá ke stavbě zahradních domků, je dřevo. Zahradní domek ze dřeva vypadá v naturálním prostředí velmi vkusně a nijak nenarušuje celkový ráz zahrady. Jeho základní funkcí samozřejmě není vypadat dobře, ale má sloužit hlavně jako skladiště na různé důležité propriety jako je nářadí či bazénové příslušenství. Dřevěný domek si můžete spíchnout i sami, ale musíte to samozřejmě umět. Jedinci s minimem stavebních zkušeností by si ale měli objednat již hotovou prefabrikovanou stavebnici, kterou si snadno smontují svépomoci.


Nebudou korodovat

Údržba dřevěných konstrukcí je však složitá a může mnoho lidí odradit. V tomto případě ale není problém se přeorientovat na kov. Objednat si můžete jeden ze stavebnicových zahradních domků plechových. Nečekejte sice žádný architektonický skvost, ale svému účelu poslouží dobře. Domky z plechu moc nestojí a dají se navíc snadno složit. Stačí pouze sestrojit opěrnou kostru a přimontovat k ní plechové profily. Ty jsou samozřejmě pozinkované, jinak by se do domku po prvním dešti pustila rez.

 

Pro děti

Samostatnou kategorii pak představují domky pro děti. Jelikož slouží jako hřiště pro ty nejmenší, nároky na bezpečnost celé stavby jsou násobně vyšší. Plánování i samotná stavba je tak mnohem složitější, než když budujete nářaďový zahradní domek. Celá konstrukce by měla mít jen minimum hran, o které je možné se zranit. Základní surovinou domku pro děti je dřevo. Plech by v tomto případě nebyl příliš vhodný. Koupit se dají i plastové varianty. Ty jsou však díky svým malým rozměrům vhodné pouze pro předškolní děti.


Vhodné i k přespání

Velmi často se větší zahradní domky využívají i jako noclehárny. Jedná se sice o improvizované řešení, ale pokud vám nevadí trocha toho nepohodlí, pár nocí se v nich strávit dá.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.