15.6.2017

Kvůli velkým zastřešeným prostorům není dnes potřeba zdlouhavě stavět velké budovy. V současnosti to jde i jinak.


Lehká konstrukce

Moderní velkokapacitní montované haly mají ocelovou kostru a jejich stěny tvoří obvykle plech, respektive plachta. Jsou navrženy tak, aby se daly snadno smontovat i rozmontovat a převézt na jiné místo. Dají se pořídit v mnoha velikostních variantách. Ať už se jedná o hliníkovou nebo plachtovou halu, oba typy jsou navrženy tak, aby odolaly i zhoršeným povětrnostním podmínkám. Plachtová hala je levnější alternativou k plechové hale, je samozřejmě nepromokavá. Její plášť tvoří moderní PVC, které v sobě obsahuje i prvky tepelné izolace.


Způsoby užití

Mobilní haly se dají využívat k mnoha účelům. Jejich funkce se samozřejmě odvyjí od jejich velikosti a vnitřního vybavení. Nejčastěji se používají jako skladiště v průmyslu či potravinářství. V zemědělství jsou oblíbené hlavně obloukové plachtové haly, kam se uskladňují nejen stroje, ale i různé druhy plodin. Díky jednoduché montáží se běžně v těchto halách pořádají i jednorázové sportovní akce či koncerty. Menší verze mohou fungovat i jako přechodné garáže.


Vybavení interiéru

Vnitřní vybavení haly závisí vždy na zákazníkovi. Mezi základní zařízení rozhodně patří osvětlení. Ve dne může do interiéru pronikat světlo skrze postranní či střešní okna, ale jakmile zajde slunce, je potřeba rozsvítit. O to se většinou starají halogeny, ale nově se dá použít i šetrnější LED osvětlení. Další nezbytností je vytápění. Montovaná hala se dá poměrně snadno zateplit, ale jakmile přijdou první mrazy, nestačí to. V halách se pro zlepšení tepelné pohody používají hlavně infra zářiče.


Životnost

Běžně se počítá životnost montovaných hal na dvacet let. Platí to pro nosnou kostru i pro plášť. Někomu se to může zdát málo, ale vzhledem k nízké pořizovací ceně je délka životnosti více než odpovídající.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.