16.6.2017

Zahrada, to není pouze válení se u bazénu, ale také spousta tvrdé dřiny. Trávník se sám neostříhá, plot je také potřeba občas přetřít a ani ten bazén nemá samočistící schopnosti. A k tomu je potřeba mít vhodné nářadí a prostor pro jeho uskladnění.


Skladiště na zahradě

Ani základní nástroje jako jsou motyka či lopata není radno nechat ležet jen tak pod stromem, o sofistikovanějším vybavení v podobě sekačky či křovinořezu ani nemluvě. Obvykle se pro tyto účely využívá garáž, ale pokud je již plně obsazena nebo chybí úplně, je potřeba se poohlédnout po něčem jiném. Dostatečně velký úložný prostor a ochranu před deštěm může kromě garáže poskytnout i zahradní domek.


Žádné složité budování

Cena zahradních domků se odvíjí hlavně od jejich velikosti. Menší kůlna vyjde na pár tisíc, větší konstrukce i pár desítek tisíc. K výrobě se obvykle používá dřevo, které je vkusné a zároveň nepostrádá ani odolnost. Postavit si na zahradě dřevěný zahradní domek není pro většinu kutilů žádná velká výzva, ale pokud nemáte k tesařině ty správné buňky, budete si muset vybrat jeden z prefabrikovaných typů. Ani v tomto případě se ale manuální práci nevyhnete, jen bude mnohem jednodušší.


Vhodné i ke spaní

Zahradní domky se od běžné venkovní skříně na nářadí odlišují hlavně svými rozměry a vzhledem. Podobají se spíše srubům a chatám a mohou se tak částečně i používat. I proto na zahradách nepůsobí nepatřičně, ale naopak jako elegantní doplněk. Ani velký domek nemůže dokonale suplovat úlohu chaty, ale s trochou snahy může sloužit jako provizorní nocleh pro několik málo lidí.


Domky i pro děti

Běžně se vyrábějí i zahradní domky pro děti. Ty ale primárně plní funkci zábavného hřiště a rozhodně se v nich nedá nic uskladnit. Nejsou ze dřeva, ale ve většině případů z plastu, aby si drobota nemohla zabodnout třísku.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.