20.6.2017

Dříve si lidé kolem zahrady stavěli plot, aby jim neutekl pasoucí se dobytek. Dnes nás chrání před nevítanými návštěvníky.


dřevěný plotJaký typ plotu si vybrat?


Vycházíte-li ze svých finančních možností, je nejlevnější variantou plot z ocelového pletiva. Mezi nejdražší varianty patří kované ploty z oceli. Zpravidla je třeba zohlednit styl ve vaší lokalitě. Jistě nezvolíte pletivo tam, kde ostatní mají laťky ze dřeva. Stejně tak se betonová stavba nehodí do zahrádkářské kolonie.


Výběr plotu podle údržby


Chcete-li ochránit svůj zahradní domek plný nářadí, pak si vyberte plot podle náročnosti na jeho údržbu. Plot z poplastovaného pletiva nevyžaduje údržbu, zatímco dřevěný plot musíte pravidelně natírat a udržovat. Připočíst musíte také náklady na lazury a potřebné pomůcky.


Dřevěný plot


Dřevěný plot je již klasikou. Než se pro něj rozhodnete, pamatujte, že pěkně vypadá, ale má pouze omezenou životnost. Stejně tak máte-li dřevěný plot, zvolte i stavby v zahradě, jako je zahradní domek, ze dřeva. Dřeva vyžaduje pravidelnou údržbu, aby nebylo napadáno plísněmi, hnilobou či dřevokaznými houbami. Jednotlivé plaňky musí být zkoseny či tvarovány na koncích tak, aby se na nich nedržela voda.


Luxusní plot


Pokud nemusíte obracet v kapse každou korunu, můžete si vybrat naopak luxusní a hlavně bezúdržbový plot z oceli. Plot ochrání zahradu a zahradní techniku před nezvanými návštěvníky, navíc skvěle vypadá. Ploty jsou drahé, ale díky žárovému zinkování mají neomezenou životnost. Tento plot není potřeba natírat a přesto bude vypadat stále pěkně. Pro tento typ plotu si vyberte skutečně kvalitního dodavatele, který používá správné výrobní a technologické postupy.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.