21.6.2017


Zušlechťování zahrady je rozhodně bohulibá činnost, ovšem pouze holýma rukama se to provádět nedá. Nástroje je samozřejmě potřeba po použití někam uklidit a když není po ruce garáž nebo je již přeplněná, musí se použít jiný druh úložného prostoru.


Z obchodu i podomácku


Pro základní nářadí není potřeba budovat nic velkého, bohatě postačí koupit či vyrobit klasickou skříň na nářadí. Sekačka i další těžší zahradní technika se ale do malé skříně nevlezou. V takovém případě je nutné postavit nářaďový zahradní domek. Není potřeba ho vyrábět celý svépomoci, dnes se dá pořídit v podstatě v jakémkoliv hobby marketu jako stavebnice. To je přínosné hlavně pro zahrádkáře, kteří nemají čas nebo schopnosti domek postavit.


Dílna, noclehárna, skladiště


Nejčastěji zahradní domek ze dřeva plní funkci skladiště. Uložit do sucha nepotřebuje pouze nářadí, ale i bazénové příslušenství či zahradní nábytek. Prázdný domek na zahradě může sloužit i jako provizorní noclehárna. V tomto případě očekávat velký komfort nikdo nemůže, ale několik nocí se v takovém domku nocovat klidně dá. Velmi oblíbené jsou zahradní domky i u kutilů. Práce s vrtačkou či kladivem není zrovna nejtišší. Možnost zřídit si dílnu dál od domu tak ocení nejen samotný kutil kutil, ale hlavně jeho manželka.


Dětské verze


Nejobvyklejší stavební materiál, který se k výrobě domků používá, je dřevo. Běžně se dají pořídit i zahradní domky plechové. Oba typy se od sebe liší hlavně vzhledem, ale jejich účel je víceméně stejný. Existují však i zahradní domky pro děti. Jsou z plastu a slouží primárně jako hrací hřiště pro ty nejmenší.


Nezbytný doplněk


Kdo se chce naplno věnovat zahradě, ten by si zahradní domek rozhodně pořídit měl. Nejen, že poskytuje dostatečně velký prostor pro uložení veškerých nezbytných nástrojů, ale hlavně větší verze se dají použít i k přespání nebo jako dílna.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.