29.6.2017


Je součástí vaší zahrady živý plot? Aby vám nepřerostl přes hlavu, je potřeba o něj pečovat. Není potřeba volat profesionálního zahradníka. S plotovými nůžkami péči o něj zvládnete sami.


Vlastnosti nůžek na plot


Nůžky na plot mají celou řadu skvělých vlastností. V prvé řadě mají nízkou hmotnost, snadnou ovladatelnost, zajistí vám přesný střih. Na rozdíl od zahradních nůžek se s nimi pracuje rychleji a lépe. Při jejich výběru je potřeba dbát na to, jak velkou plochu budete upravovat, jak jsou keře vysoké a zda máte v blízkosti přívod elektřiny. Vybrat si můžete plotové nůžky elektrické, aku či teleskopické.

 


Klasické nůžky na plot


Klasické elektrické nůžky na plot patří mezi nejoblíbenější varianty. Vystačí na běžné úpravy živých plotů, ovšem podmínkou je mít v blízkosti přívod elektřiny. Nejlevnější nůžky na plot pořídíte za pár tisícovek. Výhodou je nízká hmotnost, často váží méně než dva kila.


Ideální rozměry


Nůžky na plot s délkou lišty mezi 40 - 45 cm jsou ideální volbou. Délce lišty by pak měl odpovídat i výkon motoru. S krátkou lištou se plot lépe tvaruje, dlouhou zvolte při údržbě velkých ploch. Důležitá je také rozteč zubů. Běžně je tento rozměr 16-18 mm, který vám postačí pro údržbu běžných keřů.


Pro okrasné keře


Chcete-li používat plotové nůžky na úpravu okrasných dřevin nebo dělat lepší střih, pak zvolte teleskopické nůžky. Díky s nimi dosáhnete až do 4 m výšky. Otočnou hlavu můžete nastavovat do různých poloh. Akumulátorové plotové nůžky nevyžadují přívod elektřiny, navíc nemusíte dávat pozor, abyste si nepřeřízli kabel. Moderní modely zvládnou pracovat na jedno nabití baterie až 60 minut.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.