19.7.2017

Pro uskladnění zahradního nábytku, sekačky na trávu či zahradního náčiní je ideální zahradní domek.


Malý nebo velký?


Než se pustíte do výstavby zahradního domku, je potřeba pečlivě vybrat místo, kde bude stát. Chatka by neměla stát v místě, kde je potřeba procházet a překážela by. Rovněž by měla korespondovat s velikostí zahrady. Příliš velká chatka na malé zahradě působí rušivě. U malého zahradního domku není potřeba budovat základy. U obytných variant je potřeba zvolit izolaci, která zabrání vzlínání vody.


Dřevěná varianta


Z materiálů se používají nejvíce dřevěné zahradní domky. Aby vydržely dlouhou dobu, je potřeba o ně správně pečovat. Zvolíte-li kvalitní tvrdé dřevo, jde o náročnější finanční investici. Nejčastěji se domky dělají ze dřeva borovicového, které je třeba natírat ochranným nátěrem.


Zahradní domek na míru


Postavit si zahradní domek svépomocí si netroufá každý. Na trhu je k dostání celá řada nejrůznějších typů a modelů. Vybrat si můžete také plechové domky. Vybrat si můžete levnější i dražší varianty. Vybírejte si od ověřených dodavatelů. Malý zahradní domek na nářadí pořídíte do patnácti tisíc.


Vnitřní vybavení


I u sebevětšího zahradního domku budete bojovat s nedostatkem místa. Aby se vám do něj vše potřebné vešlo, je potřeba si vnitřní uspořádání řádně zorganizovat. Pořídit si můžete praktické police a regály, kam vše potřebné uložíte. Police jsou k dostání v mnoha velikostech a hloubkách. Obytné domky lze vybavit nábytkem, kuchyňským koutem i sociálním zázemím. Větší domky pořídíte od sto tisíc korun, poslouží vám jako luxusnější zahradní chata. Dbejte na kvalitní zastřešení a rovněž nezapomeňte na okapy.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.