25.7.2017

Dokončili jste si přípravné práce pro bazén nebo ho máte už zapuštěný v zemi? Je nejvyšší čas se také poohlédnout po vhodném příslušenství k bazénu, ale i po čistících prostředcích. Rovněž byste měli uvažovat o kvalitním zastřešení, které vám prodlouží koupací sezonu.


Schůdky do bazénu


Nejdůležitější částí bazénu jsou bazénové schůdky. Samozřejmostí je provedení z nerezu, vybrat si můžete 3-4 stupínky. Do bazénu si nechte zabudovat protiproud, který umožní si pořádně zaplavat. Pro večerní párty nechte bazén osvětlit. Vybrat si můžete klasické či barevné světla. Máte-li děti, přijde vám vhod alarm, který vás okamžitě upozorní, pokud do něj dítě spadne.


Vysavač


Bazén na zahradě bychom měli udržovat stále v čistotě, proto přijde vhod bazénový vysavač. Pro velké bazény jsou vhodné poloautomatické nebo plně automatické modely. Pro malý bazén vám postačí i ruční řešení. Vodu upravíte za pomoci pískové filtrace, chlorových tablet nebo díky modernímu ozonu či kyslíku.

 

Další příslušenství


Veškeré příslušenství k bazénu je vhodné objednat u vašeho dodavatele. Budete mít jistotu, že je vhodné pro konkrétní model bazénu. Vybírat si můžete také nejrůznější ohřevy vody. Ze základního příslušenství by vám neměla chybět geotextilní podložka, filtrace, krycí plachta, hadice, skimmer a plovák na tablety.


Bazénové plachty


Nezbytným doplňkem jsou bazénové plachty. Ty se dělí na krycí a solární ochranné. Krycí plachta vám ušetří mnoho starostí s čištěním bazénů. Zabrání padání nečistot do bazénu v době, kdy jej nevyužíváte. Solární plachty využívají sluneční paprsky k ohřevu vody. Ochranné plachty zabraňují pádu dětí a zvířat do bazénu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.