8.8.2017

Skladovací prostory jsou velmi užitečným prvkem na každé zahradě. Mohou mít podobu malé skříně, ale i mnohem většího zahradního domku.


Nejen pro nářadí

Nářaďový zahradní domek může sloužit nejen jako skladiště pro zahradní nástroje či bazénové doplňky, ale dá se předělat i na vkusnou chatku. Zde je samozřejmě důležitá velikost celého objektu. Menší typy domků se dají používat maximálně k ojedinělému přespání, ale rozměrnější verze dokážou poskytnout dostatečný komfort i k trávení volného času. Kutilové si pak mohou domek přestavět na dílnu. Stačí pouze koupit kvalitní pracovní stůl a vhodné nářadí.


Dřevěný materiál


Nejběžnější surovinou, ze které se zahradní domky vyrábějí, je dřevo. Nejen, že se do přírodního prostředí zahrad dokonale hodí, ale je i dostatečně odolné. Dřevěné konstrukce se sice musí jednou za čas opatřit ochrannými nátěry, ale nejedná se o nic náročného. Zahradní domek ze dřeva se obvykle sestavuje z panelů, ale běžné jsou i srubové typy. Obvyklá cena takovéhoto domku se pohybuje okolo 10 – 20 tisíc korun v závislosti na velikosti, ale schopní řemeslníci mohou ušetřit a postavit si svou vlastní boudu na nářadí.


Plechové stavby


O něco méně populární jsou zahradní domky plechové. Důvodem je nejen jejich kovový vzhled, ale i fakt, že se mnohem obtížněji staví svépomoci. Proto jsou takřka všechny plechové domky prefabrikáty z obchodu. Jinak se ale pořád jedná ve většině případů o kvalitní konstrukce, které přinesou náležitou ochranu veškerému uskladněnému nářadí. Pokud by měl domek sloužit k uskladnění citlivější techniky, bylo by dobré opatřit ho tepelnou izolací.


Lepší než garáž


Většina lidí zahradní nástroje odklízí do garáže. V té však nemusí být vždy dost místa. Koupě zahradního domku tento problém dokáže vyřešit, aniž by bylo potřeba sahat hlouběji do peněženky.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.